Podzimní stáž Erasmus+

Cenné zkušenosti získaly žákyně druhého a třetího ročníku Střední školy vizuální tvorby Hadec Králové díky dotačnímu programu Erasmus+. V termínu od 15.9. do 29.9.2018 reprezentovaly školu Bára Jírová, Eliška Slámová a Anička Jelenová ve floristických obchodech v Brémách v Německu.

Stáže se účastnily tři žákyně „vizuálky“ v Hradci Králové, které na škole studují uměleckořemeslný obor Grafický design - program branding floristiky. Za dva týdny se měly možnost naučit spoustu inspirativních pracovních postupů odlišných od těch zažitých z vyučování ve škole. Co lepšího si do svého budoucího profesního života mohou odnést absolventi jakékoli školy, než vlastní prožité zkušenosti z reálného pracovního místa, obzvlášť pokud je toto pracoviště ve vyspělém evropském městě.

Pro studentky jsou zahraniční stáže obrovskou zkušeností, jak pracovní, jazykovou, ale i poznání sousední evropské kultury. Navíc ještě všechny obdrží potvrzení o absolvování stáže Europass mobility, které mohou předkládat svým budoucím zaměstnavatelům v rámci životopisu.

Po práci ještě zvládnou různé exkurze, vždyť jen v prvním týdnu viděly 100 km vzdálené pobřeží s ústím řeky Labe ve městě Cuxhaven, „vypuštěné“ moře při odlivu v Duhnen, nebo přístavní město Bremerhaven, kde navštívily Klimahaus se zážitkovou prohlídkou klimatických zón zeměkoule. Z architektonického a historického hlediska byla velmi zajímavá prohlídka Brém - náměstí se sochou rytíře Rolanda a legendární sochou čtyř muzikantů, gotické radnice zapsané mezi památkami UNESCO, historické čtvrti Schnoor, cihlové uličky Böttcherstrasse, katedrály sv. Petra a nábřeží řeky Vezery „Die Schlachte“. V nabitém programu se našlo místo i na odborné exkurze v Universu a Botanice v Brémách.

Brémy 2018
  • Botanika Brémy 2018
  • Radnice Brémy 2018
  • Universum Brémy 2018
  • Brémy 2018
  • Brémy 2018
  • Brémy 2018