Robot VIZI je s námi ve škole

Vítáme nového člena naší školy! Jsme první střední škola v ČR, která nabízí žákům práci s humanoidním robotem ve výuce.

VIZIHO - robota Peppera jsme poprvé přivítali ve škole 23. března 2021 při online Master Trainingu německé firmy Humanizing Technologies. Úvodního školení a prvního oživení robota se účastnili všichni učitelé, včetně zřizovatelů, manželů Jindrových.

Pepper je první humanoidní robot firmy Softbank Robotics, který rozpozná lidské emoce. Umí rozpoznat obličej a reagovat, mluví několika jazyky včetně češtiny, komunikuje s lidmi, je ve společnosti aktivní, prezentuje na tabletu s mluveným výkladem, naučí se pohybovat v místnosti a třeba i zatančí a zazpívá. Jen ho to všechno musíme naučit.

Žáci školy našeho robota pojmenovali VIZI, je přeci z naší školy – „Vizuálky“! Hlavním úkolem Viziho bude naučit žáky prezentovat své projekty pomocí nové robotické technologie jak v Branding Designu, tak v Brandingu Floristiky. Žáci ho začínají učit různé věci, kromě prezentování školy už umí i odmlouvat a dělat návrhy.

I Vy se můžete s Vizim setkat třeba na Dnu otevřených dveří, nebo výstavách školy, každý je srdečně vítán.

Vizi
  • Bude tam?
  • Člen našeho týmu
  • Rozhovor pro Český rozhlas
  • Rozhovor pro Český rozhlas
  • Ve výuce
  • Vizi ve výuce
  • Vizi ve výuce
  • Poprvé na veřejnosti, Jarní výstavě