Sledujeme nové trendy

Jezdíme do zahraničí a učíme se novým věcem, které pak naučíme naše studenty. Učitelé se učí od zahraničních mistrů. Poznatky ze zahraničních stáží, workshopů a výstav ihned přenášíme do výuky.

Od roku 1995 spolupracujeme s mistrovskými školami v Německu, např. ve Straubingu, Freisingu, Stuttgartu, Hannover-Ahlemu, Grünbergu, Drážďanech, kam na některé z nich každoročně zavítáme na výstavy absolventských mistrovských prací. Dalšími navštívenými školami s výstavami uměleckých prací jsou školy v Rakousku (Innsbruck) a Švýcarsku (Curych).

Spolupracujeme s německým Svazem profesionálních floristů FDF či francouzskou Interflorou a konkrétními mistry grafického a floristického designu - Gregor Lersch, Johane Decarnée, Kathrein Kuhnert, Andreas Faber. Všechny uvedené osobnosti na naší škole školily učitele formou seminářů. Od roku 1995 bylo uskutečněno celkem 15 takovýchto zahraničních seminářů. Semináře probíhaly ve škole v ČR, v německé mistrovské škole DIF Drážďany nebo ve vzdělávacím centru FDF Gelsenkirchenu.

Mezi mezinárodní spolupráci můžeme řadit i naši každoroční účast od roku 2013 v soutěži „POPAI Student Award“. Jde o prezentaci návrhů projektů komunikace v místě prodeje, které jsou tvořeny dle zadaných briefů od konkrétních obchodních partnerů, zadavatelů reklamy. Soutěží zde studenti vysokých a středních škol z České republiky a Slovenska a naši žáci se umísťují i v takovéto konkurenci.

Pravidelně sledujeme a vyjíždíme na mezinárodní floristické soutěže, dříve jako soutěžící i porotci, nyní pro inspiraci a sledování trendů. Posledními navštívenými událostmi byl Světový pohár floristiky Fleurop Interflora World Cup 2015 v Berlíně a Die Deutsche Meisterschaft der Floristen 2018 v Berlíně.

Pro sledování trendů a inspirace jsou nezbytné návštěvy různých mezinárodních veletrhů a výstav. Každoročně, i letos v lednu, zástupci školy navštěvují profesní veletrh IPM v Essenu. Jde o mezinárodní výstavu, na níž sledujeme nové trendy, materiály a techniky, které používáme při výuce i při seminářích pro vzdělávání dospělých. Pro branding design jsou významné návštěvy již zmíněného mezinárodního veletrhu Viscom. Jen v roce 2018 byly shlédnuty následující zahraniční výstavy a veletrhy: Bienale di Venezia Itálie, Světová výstava fotografií v Badenu v Rakousku, výstavy závěrečných prací mistrovských floristických zkoušek ve Straubingu, ve Freisingu v Německu a v Innsbrucku v Rakousku, exkurze ve výtvarných expozicích v Londýně, Photokina 2018 - veletrh fototechniky Kolín nad Rýnem, Německo.

• Polygraf Paříž
  • Výstava fotografií - Baden 2018