Sledujeme nové trendy

Jezdíme do zahraničí a učíme se novým věcem, které pak naučíme naše studenty. Učitelé se učí od zahraničních mistrů. Poznatky ze zahraničních stáží, workshopů a výstav ihned přenášíme do výuky.

Od roku 1995 spolupracujeme s mistrovskými školami v Německu, např. ve Straubingu, Freisingu, Stuttgartu, Hannover-Ahlemu, Grünbergu, Drážďanech, kam na některé z nich každoročně zavítáme na výstavy absolventských mistrovských prací. Dalšími navštívenými školami s výstavami uměleckých prací jsou školy v Rakousku (Innsbruck) a Švýcarsku (Curych).

Spolupracujeme s německým Svazem profesionálních floristů FDF či francouzskou Interflorou a konkrétními mistry grafického a floristického designu - Gregor Lersch, Johane Decarnée, Kathrein Kuhnert, Andreas Faber. Všechny uvedené osobnosti na naší škole školily učitele formou seminářů. Od roku 1995 bylo uskutečněno celkem 15 takovýchto zahraničních seminářů. Semináře probíhaly ve škole v ČR, v německé mistrovské škole DIF Drážďany nebo ve vzdělávacím centru FDF Gelsenkirchenu.

Mezi mezinárodní spolupráci můžeme řadit i naši každoroční účast od roku 2013 v soutěži „POPAI Student Award“. Jde o prezentaci návrhů projektů komunikace v místě prodeje, které jsou tvořeny dle zadaných briefů od konkrétních obchodních partnerů, zadavatelů reklamy. Soutěží zde studenti vysokých a středních škol z České republiky a Slovenska a naši žáci se umísťují i v takovéto konkurenci.

Pravidelně sledujeme a vyjíždíme na mezinárodní floristické soutěže, dříve jako soutěžící i porotci, nyní pro inspiraci a sledování trendů. Posledními navštívenými událostmi byl Světový pohár floristiky Fleurop Interflora World Cup 2015 v Berlíně, Die Deutsche Meisterschaft der Floristen 2018 v Berlíně a na IPM v Essenu každoročně floristickou designérskou soutěžní show.

Pro sledování trendů a inspirace jsou nezbytné návštěvy různých mezinárodních veletrhů a výstav. Každoročně, i letos (2020) v lednu, zástupci školy navštívili profesní veletrh IPM v Essenu. Jde o mezinárodní výstavu, na níž sledujeme nové trendy, materiály a techniky, které používáme při výuce i při seminářích pro vzdělávání dospělých. Pro branding design jsou významné návštěvy již zmíněného mezinárodního veletrhu Viscom. Jen ve školním roce 2019/2020 byly shlédnuty následující výstavy a veletrhy: Bienale di Venezia Itálie, veletrh KREATIVA, ART SALON, PRINT IN 3D v Praze, PRAGUE PLAYOFFS 2019 - pro nás odborná exkurze na show světového trendu brandingu v praxi, výstava The World of Banksy v Praze (2020).

V roce 2019 jsme podnikli studijní cestu po Francii (Remeš, dům Clauda Moneta v Giverny, Rouen, památníky vylodění na pobřeží v Normandii, Opatství Mont-Saint-Michel), navštívili Academy of Floristmeister international Flowerdesign by Nicole Boletzky - Zuerich a Innsbruck, Swarovski Kristallwelten v Rakousku, ve Freisingu v Německu výstavu mistrovské školy PROJEKTTAGE 2019, galerii Zwinger v Drážďanech 2019.

V září 2019 škola zorganizovala odbornou exkurzi pro žáky a učitele na La Biennale di Venezia, Biennale Arte.

Ve Freisingu v Německu jsme na začátku roku 2020 dojednali nové pracoviště pro stáže ERASMUS+ pro studenty Branding designu.

• Prague Play Offs 2019
  • The World of Banksy 2020