Vzdělávání dospělých

Na Mistrovské škole floristiky v Hradci Králové nabízíme pracovní floristické semináře pro všechny zájemce - začátečníky - pokročilé - mistrovská zkouška pro budoucí mistry floristy. Výuka je garantovaná Asociací branding designu. Vzdělávací pracovní semináře jsou vedené zkušenými mistry floristy a lektory Mistrovské školy floristiky, Střední školy vizuální tvorby a členy Asociace branding designu. Využíváme poznatků ze zahraničních sympózií, soutěží, výstav, seminářů, stáží, mistrovských floristických škol a odborné zahraniční literatury.

Cílem kurzů je předat aktuální nové tendence, na které má možnost florista rychle reagovat, a následně po jejich převzetí může očekávat úspěch v prodeji. Předpokladem pro rychlou realizaci sezónních trendů jsou řemeslné know-how a solidní zásoba znalostí. Tato silná odborná základna je na našich kurzech zprostředkována kompetentními a zkušenými lektory.

V našem vzdělávacím zařízení pořádáme v tomto duchu po celý rok velké množství seminářů a vzdělávacích kurzů zaměřených na inovaci praxe. Při tom je počítáno, vedle komplexnosti nabídky a vysoké kvalifikace vzdělávání našimi experty, s podporou prodeje květin.

Prostory školy jsou vybaveny vším potřebným pro moderní výuku během školení. Je možnost využívat i námi poskytnuté učební pomůcky, literaturu, aktuální fotografie ze zahraničních akcí s ukázkami floristických prací, konzultace navíc, poradnu. Tímto způsobem naleznou účastníci našich seminářů tvůrčí prostředí pro odbornou diskuzi.

Od roku 1995 spolupracujeme s mistrovskými školami v Německu – např. ve Straubingu, Innsbrucku, Curychu, Freisingu, Stuttgartu, Hannover-Ahlemu, Grünbergu, Drážďanech. Každoročně navštěvujeme jejich výstavy absolventských mistrovských prací. Dalšími navštívenými výstavami uměleckých prací jsou školy v Rakousku a Švýcarsku. Pravidelně jezdíme na profesní mezinárodní veletrh IPM v Essenu v Německu. Jde o mezinárodní výstavu, na níž sledujeme nové trendy, materiály a techniky.

Spolupracujeme s německým Svazem profesionálních floristů FDF či francouzskou Interflorou a konkrétními mistry grafického a floristického designu - Gregor Lersch, Johane Decarnée, Kathrein Kuhnert, Andreas Faber. Všechny uvedené osobnosti na naší škole školily učitele formou seminářů. Od roku 1995 bylo uskutečněno celkem 15 takovýchto zahraničních seminářů. Semináře probíhaly na naší škole, v německé mistrovské škole DIF Drážďany nebo ve vzdělávacím centru FDF Gelsenkirchenu.

Gregor Lersch - světový mistr florista z Německa

Na našich seminářích poskytujeme zázemí pro získání Vaší jistoty ve floristickém designu i pro Vaše další vzdělávání. Kompetentní lektoři na Vás čekají. Chtějí Vám poskytnout velké množství podnětů a impulsů.

Přihlašovací formulář a témata seminářů naleznete v článku WORKSHOPY.

Připravíme DÁRKOVÝ POUKAZ, obdarovaný si může vybrat libovolný seminář. Napište nám.