Art-Floral-Design 2021

Zajímavá výtvarná a grafická soutěž pořádaná Střední školou vizuální tvorby v Hradci Králové na téma: "OFFLINE".

Soutěž ART - FLORAL - DESIGN je určena žákům 6., 7., 8. a 9. tříd základních škol a žákům základních uměleckých škol v oborech s výtvarným, grafickým nebo počítačovým zaměřením.

Téma letošního ročníku je „OFFLINE“.

Namaluj, nakresli, vymodeluj, vytvoř …  fantazii se meze nekladou.

Představte si, že ve světě přestane fungovat internet! V dnešní době, kdy je internet běžná součást každodenního života. Šílená představa. Všichni off-line. Jeden by si řekl, že přijdeme o spoustu zábavy, filmů, her, obrázků, hudby… Co když se tím ale otevírá zapomenutý svět úplně jiné a lepší zábavy! Přemýšlejte o tom, co byste objevili bez telefonu, Facebooku a online her. Najdete třeba míč, který na vás už dlouho čeká. Prožijete zajímavé příběhy v knížkách. Zjistíte, že vaše ruce jsou tak šikovné, že dokáží nakreslit, co si představujete. Objevíte, že se můžete bavit s kamarády a jejich úsměv je vidět na tváři a nikoliv jako smajlík na displeji. Nakreslete, vymodelujte nebo vyfoťte, jaký bude svět off-line a co vše se dá objevit v tomto zapomenutém světě..

ART - FLORAL - DESIGN má tyto kategorie:

1. kategorie: malba nebo kresba (můžeš namalovat nebo nakreslit obrázek do zajímavé knihy, přední obálku knihy nebo časopisu, obrázek do pokoje, plakát na zajímavý film, obrázek na výstavu, na potisk auta, na samolepku, obal na výrobek, oblečení..; nakresli nebo namaluj vlastní dílo inspirované světem Offline)
  2. kategorie: fotografie - možné zpracování v programech počítačové grafiky (např. koláž z fotografií, kompozice)
  3. kategorie: 3D model (trojrozměrný objekt s využitím např. květinového a přírodního materiálu), k vytvoření díla jsou povoleny všechny výtvarné techniky.

Předání soutěžních prací je možné uskutečnit osobně v prostorách školy v Hradci Králové v Jiráskových sadech (jen po dohodě s organizátorem soutěže), nebo poštou.

SOUTĚŽ JE GARANTOVÁNA ASOCIACÍ BRANDING DESIGNU.

K vytvoření díla jsou povoleny všechny výtvarné techniky. Rozměr výtvarného a grafického díla je omezen formátem A2 (42×60 cm). U 3D modelu je podmínkou pro přijetí stabilní a pevné vyhotovení s podstavou max. 0,5m2.

ART - FLORAL - DESIGN bude ukončen 31. KVĚTNA 2021. Slavnostní vernisáž se uskuteční 11. června 2021 v prostorách Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové v Jiráskových sadech při Akademii 2021 a mistrovských zkouškách.

Předávaná díla musí být řádně označena jménem soutěžícího, věkem, školou a názvem díla. Vítáno je doplnění o hlavní myšlenku či záměr díla. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo nepřijmout do soutěže výtvarná díla, která nesplňují podmínky soutěže. Soutěžní díla, doručená na Střední školu vizuální tvorby v termínu, budou vyhodnocena porotou.

Autoři nejlepších prací obdrží ceny. Všichni soutěžící obdrží osvědčení o účasti garantované Asociací branding designu.

STŘEDNÍ ŠKOLA VIZUÁLNÍ TVORBY, s.r.o.

Černilovská 7, 500 03 Hradec Králové, tel.:495 221 811, e-mail: info@vizualskola.cz, www.vizualskola.cz

• obr1
  • obr2