Propojení s praxí

Se vším, co děláme, se můžete někde setkat. Spolupracujeme s firmami a jsme hrdí na všechny návrhy od našich žáků, které se uplatnily v praxi.

Co bylo nového ve školním roce 2019/2020? Firma Towee vybrala pro výrobu a prodej pět návrhů potisku ručníků našich žáků! Úspěch slavila naše autorská výstava "Grafický design s květinami" v Poslanecké sněmovně v Parlamentu České republiky v Praze. Zdobili jsme, včetně vytvoření všech grafických návrhů, ples Sdružení soukromých škol v Top Hotelu Praha. Zdobili jsme PETROF Gallery u příležitosti Společenského večera s Českým rozhlasem Dámská jízda, který se vysílal v rozhlase. Svou osobní iniciativou vytvořila naše studentka Kateřina Moravcová charitativní kalendář pro rok 2020, výtěžek předala útulku Psí štěstí. Vázali jsme kytici v barvě trikolory pro operní zpěvačku Dagmar Peckovou, která vystoupila s Komorním orchestrem Univerzity Hradec Králové u příležitosti programu Cesta ke svobodě: 30 let svobody. Žáci školy tvořili květinovou výzdobu pro Společenský večer Univerzity Hradec Králové, kde vystoupila Barbora Poláková - kytice od nás v barvách UHK ji potěšila. Zúčastnili jsme se sousedských slavností Zažít město jinak spolku Auto*Mat podle motta: Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít! A spoustu dalších akcí …

S žáky pravidelně připravujeme pro Magistrát města Hradec Králové svatební výzdobu altánu v Jiráskových sadech. Pravidelně obnovujeme výzdobu výlohy Mamma HELP v Hradci Králové (spolek bohužel v červnu 2020 ukončil činnost), připravujeme se žáky výzdobu např. Mediálního plesu, plesu Rádia Černá Hora a jiných plesů v Hradci Králové. Úzce spolupracujeme s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje, Univerzitou v Hradci Králové, s Filharmonií Hradec Králové a s kongresovým centrem Aldis v Hradci Králové, máme na starosti květinovou výzdobu bazénu v Aquacentru v Hradci Králové. Připravujeme každoročně kytice a výzdobu pódia pro slavnostní vyhlášení ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku. Žáci pravidelně navrhují obalový materiál pro firmu BRAVO, vytvářejí trvalé dekorace pro firmy Chovservis a Olfin Car. Každoročně připravují grafickou a květinovou výzdobu v rámci projektu "Dny frankofonie". Pro Fakultní nemocnici Hradec Králové navrhli design, sestavili a vytiskli brožuru pro 64. kongres českých a slovenských chirurgů. Byli jsme na exkurzi v pivovaru Bernard s přednáškou majitele pana Bernarda. Žákyně vázaly kytici v hradní vazárně pro prezidentku Zuzanu Čaputovou předávanou prezidentem Milošem Zemanem.

Žáci navrhují nové vzory dětských holínek značky BIGHORN pro firmu Velkoobchod obuví Boty Kulík, tři návrhy jsou oficiálně v prodeji.

Studenti od prvního ročníku plní individuální část předmětu Návrhová a realizační tvorba (NRT) na pracovištích mimo školní budovu v rámci praxe.

Studenti ŠVP Branding design individuální tvorbu absolvují v grafických studiích, tiskárnách a reklamních nebo komunikačních agenturách.

Studenti ŠVP Brandingu floristiky individuální tvorbu absolvují ve floristických obchodech nebo při školních akcích, které se konají mimo dobu školní výuky.

Vybraní žáci absolvují dvoutýdenní stáž v zahraničních firmách v rámci dotačního programu Erasmus+.

• "Grafický design s květinami" v Poslanecké sněmovně PČR, 2020
  • Osušky Towee, 2020
  • Charitativní kalendář Katky Moravcové 2020
  • PETROF Gallery pro Český rozhlas - Dámská jízda 2019
  • Ples Sdružení soukromých škol Top Hotel Praha 2020
  • Kytice pro Dagmar Peckovou, 2019
  • UHK, Kytice pro Báru Polákovou, 2019
  • Výzdoba pódia pro akci Českého rozhlasu vyhlášení Šarmantní osobnost roku.
  • Kytice pro Šarmantní osobnost tvořili žáci školy.
  • Na výzdobě pódia spolupracovali žáci obou studijních programů, brandingu floristiky i branding designu.
  • Senát parlamentu České republiky  předváděcí akce u příležitosti předání ocenění Mladý řemeslník roku 2018.
  • Žáci školy navrhli a připravili výzdobu pódia KD Aldis v Hradci Králové pro  Slavnostní koncert "MÁ VLAST" konaný k 100. výročí vzniku Československé republiky.
  • Výzdoba pódia pro  Slavnostní koncert "MÁ VLAST" konaný k 100. výročí vzniku Československé republiky.
  • Návrh a vizualizace loga pro novou firmu.
  • Holínky firmy BIGHORN navržené pro velkoobchod obuví Boty Kulík. Kloboučky - Karolína Fáberová, Sovičky - Diana Nováková a Fingers - Tereza Jenčíková.
  • Vizualizace potisku fast wheel 07.
  • Bannery pro akci města Festival sportu Hradec Králové.
  • Potisk CD a obal navržený žáky.
  • Potisk fritézy pro firmu Bravo.
  • Grafický návrh obalu pro firmu Bravo.
  • Pro firmu BRAVO navrhují žáci obalové materiály velmi často.
  • Návrh a vizualizace potisku aut pro firmu Kytos.
  • Vojáček Nescafé vizualizace, Pracovní techniky branding designu
  • Čtvrtečková SIA obal CD, Pracovní techniky branding designu
  • Zemanská návrh mikiny Návrhová a realizační tvorba
  • Vítězné logo pro  Rozhlednu a lesopark U Jakuba, zvítězila žákyně 2. ročníku Michaela Kroupová.
  • Logo Lesopark u Jakuba, návrh Michaela Kroupová.
  • Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách - Paděra - vybrán mezi 3 nejlepší návrhy
  • Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách - Petráčková - vybrána mezi 3 nejlepší návrhy.
  • Soutěž na obal sešitu "Stromy pro život" 2018 firmy Office Depot  - Fikarová, návrh se dostal do užšího výběru 40. prací.
  • Soutěž na obal sešitu "Stromy pro život" 2018 firmy Office Depot  -Tey.
  • Školní výstava Jaro 2018