Propojení s praxí

Se vším, co děláme, se můžete někde setkat. Spolupracujeme s firmami a jsme hrdí na všechny návrhy od našich žáků, které se uplatnily v praxi. Pro nové nápady jezdíme na veletrhy, výstavy a exkurze i do zahraničí.

Žáci pravidelně připravují pro Magistrát města Hradec Králové svatební výzdobu altánu v Jiráskových sadech. V loňském školním roce vytvořili výzdobu bazénu umělými květinami v Aquacentru v Hradci Králové, pravidelně obnovujeme grafickou výzdobu výlohy Mamma HELP v Hradci Králové, připravujeme se žáky výzdobu Mediálního plesu, plesu Rádia Černá Hora. Úzce spolupracujeme s Univerzitou v Hradci Králové, s Filharmonií Hradec Králové a s kongresovým centrem Aldis v Hradci Králové. Připravujeme každoročně kytice a výzdobu pódia pro slavnostní vyhlášení ankety Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku. Velmi často žáci navrhují obalový materiál pro firmu BRAVO, vytvářeli trvalé dekorace pro firmy Chovservis a Olfin Car. Pro Fakultní nemocnici Hradec Králové navrhli design, sestavili a vytiskli brožuru pro 64. kongres českých a slovenských chirurgů. Již druhým rokem žáci navrhují nové vzory dětských holínek BIGHORN pro firmu Velkoobchod obuví Boty Kulík. Celý učitelský sbor absolvoval exkurzi ve Smurfit Kappa v Olomouci, firma vyrábí a navrhuje obalový materiál.

Inspiraci čerpají naši učitelé na výstavách a exkurzích. Každým rokem si jedeme prohlédnout výstavy závěrečných prací mistrovských zkoušek ve Straubingu a Freisingu v Německu a Innsbrucku v Rakousku. Nevynecháme výstavu IPM Essen, kde se každý rok předvádí nové trendy v oboru floristika. Učitelé navštívili Bienale di Venezia, Konferenci Design Marketing ve Zlíně, Veletrh věda výzkum inovace v Brně, Mistrovství ve floristice v Berlíně, Světovou výstavu fotografií v Badenu, Rakousku. Každý rok jezdíme se žáky na Mezinárodní veletrh reklamy, médií a polygrafie do Prahy, na exkurze do velkoobchodů CANEA CZ a KLIA v Praze. Každý rok pro žáky organizujeme velkou zahraniční exkurzi za památkami. Letos to bylo do Itálie Florencie - Řím, v loňském roce Berlín, předloni Vídeň, v roce  2015 mezinárodní  veletrh pro vizuální komunikaci VISCOM v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Žáci mohou své tvůrčí ambice předvést třikrát ročně na výstavách školy v Jiráskových sadech, účastnit se výtvarných a brandingových soutěží, aktivně se podílet na návrzích výzdob plesů a různých společenských akcí pořádaných organizacemi v Hradci Králové. Navrhují loga a propagační materiály pro firmy, které školu žádají o spolupráci.

Navržené umělecké projekty nezůstanou pouze na papíře, žáci jsou nuceni dotáhnout své nápady až do realizace.

Studenti od prvního ročníku plní individuální část předmětu Návrhová a realizační tvorba (NRT) na pracovištích mimo školní budovu (praxe).

Studenti ŠVP Branding design individuální tvorbu absolvují v grafických studiích, tiskárnách a reklamních nebo komunikačních agenturách.

Studenti ŠVP Brandingu floristiky individuální tvorbu absolvují v obchodech - květinkách nebo při školních akcích, které se konají mimo dobu školní výuky.

• Příprava kytic ve škole pro Šarmantní osobnost roku.
  • Výzdoba pódia pro akci Českého rozhlasu vyhlášení Šarmantní osobnost roku.
  • Kytice pro Šarmantní osobnost tvořili žáci školy.
  • Na výzdobě pódia spolupracovali žáci obou studijních programů, brandingu floristiky i branding designu.
  • Senát parlamentu České republiky  předváděcí akce u příležitosti předání ocenění Mladý řemeslník roku 2018.
  • Žáci školy navrhli a připravili výzdobu pódia KD Aldis v Hradci Králové pro  Slavnostní koncert "MÁ VLAST" konaný k 100. výročí vzniku Československé republiky.
  • Výzdoba pódia pro  Slavnostní koncert "MÁ VLAST" konaný k 100. výročí vzniku Československé republiky.
  • Návrh a vizualizace loga pro novou firmu.
  • Holínky firmy BIGHORN navržené pro velkoobchod obuví Boty Kulík. Kloboučky - Karolína Fáberová, Sovičky - Diana Nováková a Fingers - Tereza Jenčíková.
  • Vizualizace potisku fast wheel 07.
  • Bannery pro akci města Festival sportu Hradec Králové.
  • Potisk CD a obal navržený žáky.
  • Potisk fritézy pro firmu Bravo.
  • Grafický návrh obalu pro firmu Bravo.
  • Pro firmu BRAVO navrhují žáci obalové materiály velmi často.
  • Návrh a vizualizace potisku aut pro firmu Kytos.
  • Vojáček Nescafé vizualizace, Pracovní techniky branding designu
  • Čtvrtečková SIA obal CD, Pracovní techniky branding designu
  • Zemanská návrh mikiny Návrhová a realizační tvorba
  • Vítězné logo pro  Rozhlednu a lesopark U Jakuba, zvítězila žákyně 2. ročníku Michaela Kroupová.
  • Logo Lesopark u Jakuba, návrh Michaela Kroupová.
  • Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách - Paděra - vybrán mezi 3 nejlepší návrhy
  • Studentská soutěž na návrh výtvarného řešení kruhového objezdu ve Svitavách - Petráčková - vybrána mezi 3 nejlepší návrhy.
  • Soutěž na obal sešitu "Stromy pro život" 2018 firmy Office Depot  - Fikarová, návrh se dostal do užšího výběru 40. prací.
  • Soutěž na obal sešitu "Stromy pro život" 2018 firmy Office Depot  -Tey.
  • Školní výstava Jaro 2018