Úspěchy studentů

Naši žáci jsou úspěšní nejen v soutěžích, ale především v praxi. A to se počítá! Každý úspěch znamená práci navíc od žáků i učitelů. Bez spolupráce obou faktorů se úspěchy dostaví jen sporadicky. Proto nás velmi těší, že máme každý rok co oslavovat.

Se vším co děláme, se můžete někde setkat. Spolupracujeme s firmami a jsme hrdí na všechny návrhy od našich žáků, které se uplatnily v praxi.

Některé úspěchy ze soutěží ve školním roce 2019/2020: ocenění Mladý řemeslník roku 2019 obdržely žákyně Emily Tey a Adéla Gritzbachová, ceny byly předány v Hlavním sále Senátu České republiky v Praze. Žáci Jan Pelc a Dominik Máslo získali 3. místo v soutěži POPAI STUDENT AWARD 2019 v kategorii návrh In-store komunikační kampaně. Do soutěže jsme za školu poslali celkem 18 prací - všem žákům, kteří se účastnili soutěže, děkujeme za vzornou reprezentaci. Naše studentka 3. ročníku Natálie Mrkvicová se účastnila pouliční akce Pro Street Jam, kterou pro dospívající uspořádala organizace Prostor Pro v září 2019. V závodu Mezi mosty vybojovala posádka raftu studentů naší školy 7. místo z celkem 27 posádek. Na výstavě 30. ročníku soutěže fotografií Premiéra 2019, kterou pořádá Impuls Hradec Králové, byly vystaveny fotografie našich studentů Natálie Čejkové, Emily Tey, Lenky Korbelové a Marka Vojáčka. EDUCA PRESS PHOTO 2019, 3. místo v soutěži získala za svoji fotografii Sněhurka žákyně S3A Lenka Korbelová. Střední škola vizuální tvorby byla vybrána pro prezentaci oboru Floristika na akci VET Fest dne 15. října 2019 v hale ve Vnitroblocku v Praze 7 – Holešovicích, akci organizoval Dům zahraniční spolupráce. Naše škola se umístila na 2. místě úspěšných řešitelů v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. ONLINE Prezentiáda 2020 v dubnu: za školu soutěžilo 5 týmů třeťáků. Krajská kola nahradila online soutěž organizovaná přes internet v důsledku opatření COVID – 19. Vyhodnocení Národní soutěže amatérské fotografie 2020 bylo posunuto, z celkem 249 soutěžících vybrala porota na výstavu práce 18 našich žáků. Vyhodnocení soutěže očekáváme v říjnu 2020.

Pak jde i o jednorázové akce: Realizovali jsme výstavu "Grafický design s květinami" v Poslanecké sněmovně v Parlamentu České republiky (jaro 2020). Vázali jsme kytici pro prezidentku! Pro paní prezidentku Slovenské republiky Zuzanu Čaputovou vázaly ve vazárně Pražského hradu kytici naše žákyně Barbora Jírová a Anna Jelenová. Kytici předával prezident Miloš Zeman 20. 6. 2019 při státní návštěvě. Realizovali jsme výstavu v Evropském parlamentu v Bruselu v Belgii k příležitosti konání konference evropské automobilové asociace "ACEA" v listopadu 2015. Nebo byl otištěn náš návrh komerční stránky firmy Tupperware do časopisu Prima FRESH k příležitosti Dermacol Love Day 1. 5. 2019 v Parku Grébovka v Praze. Komerční stranu připravili žáci třídy S3A s Mgr. Martinem Procházkou v hodinách předmětu Návrhová a realizační tvorba.

• Galavečer POPAI Praha 2018
  • Kytice pro prezidentku 2019