Úspěchy studentů

Naši žáci jsou úspěšní nejen v soutěžích, ale především v praxi. A to se počítá! Každý úspěch znamená práci navíc od žáků i učitelů. Bez spolupráce obou faktorů se úspěchy dostaví jen sporadicky. Proto nás velmi těší, že máme každý rok co oslavovat.

Se vším co děláme, se můžete někde setkat. Spolupracujeme s firmami a jsme hrdí na všechny návrhy od našich žáků, které se uplatnily v praxi.

Některé úspěchy ze soutěží jen ve školním roce 2017/2018: Iveta Serbousková, získání 2. místa v profesní soutěži POPAI Student Award. Umístění vybojovala mezi týmy vysokoškolských studentů. V Národní soutěži amatérské fotografie získala Tereza Hornová 1. místo v kategorii A01 za fotografii s názvem „Bolavá realita“. V soutěži Talent Královéhradecké kultury byla oceněna žákyně Dominika Fikarová v umělecké grafické tvorbě, učitelka Mgr. Radka Jedličková za odborné vedení žáků a žákyně Klára Uhlířová za činnost ve svém volném čase v divadelní skupině EMBETE. Ocenění Mladý řemeslník roku 2018 si převzaly v Hlavním sále Senátu České republiky v Praze žákyně Barbora Jírová, Kateřina Moravcová a Petra Maršíková. V krajském kole Prezentiády reprezentovaly naši školu čtyři týmy, které se umístili na 2., 3., 4. a 5. místě. Ve Fotosoutěži časopisu Wine & Degustation získala Kateřina Moravcová 2. místo.

Pokud se podíváme dále do historie, musíme zde uvést 1. místo Lukáše Weigla v soutěži vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského, Karel IV. očima dětí(rok 2016). V soutěži POPAI Student Award získaly v letech 2015 a 2016 studentky Monika Bartůšková a Jana Hybšmanová cenu sympatie, v 37. ročníku Národní soutěže amatérské fotografie získala Kateřina Jouklová 3. místo (rok 2017). Ocenění Mladý řemeslník roku 2017 si převzaly v Hlavním sále Senátu České republiky v Praze žákyně Eliška Buriánková, Nikola Janglová a Dominika Fikarová.

Již tři vzory dětských holin od našich žáků jsou v prodeji - spolupráce s velkoobchodem obuví Boty Kulík. Design "Fingers" od Terezy Jenčíkové, návrh "Sovičky" od Diany Novákové a návrh "Kloboučky" od Karolíny Fáberové.

Pak jde i o jednorázové akce, jakou byla například realizace výstavy našimi studenty pod vedením pedagogů v Evropském parlamentu přímo v Bruselu v Belgii k příležitosti konání konference evropské automobilové asociace "ACEA" v listopadu 2015. Nebo účast studentů v mezinárodních soutěžích, v roce 2018: soutěž v designu CarpetVista, návrhy na typografický plakát pro soutěž 4th-poster-contest-about-typography-and-printing pro Muzeum typografie na Krétě, National Literary Award For Young Writers - literární soutěž pro mladé autory píšící v anglickém jazyce, Design.s 2018 - mezinárodní bienále studentského designu.

• Galavečer POPAI Praha 2018
  • Holinky v prodeji s designem od našich žáků.
  • Výzdoba pódia pro akci Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku.
  • POPAI STUDENT AWARD 2017 Iveta Serbousková 2. místo za kampaň Kingswood
  • POPAI Serbousková