Workshopy

Semináře jsou pracovní, na začátku je krátké představení, ukázka a vysvětlení tvorby floristických dekorací a následuje vlastní práce z připraveného materiálu. Semináře pořádáme na různých stupních znalostí a dovedností. Začátečníci si osvojí pracovní postupy floristické tvorby, naučí se používat pracovní techniky, vybrat a zakomponovat vhodné rostliny do své dekorace a využijí základních estetických pravidel. Semináře jsou určeny široké i odborné veřejnosti. Účastní se jich ti, kteří mají aranžování jako koníčka a mají chuť si vytvořit floristické dekorace nebo se chtějí aktivně odreagovat. Přijďte si vytvořit vlastní květinovou dekoraci, potěšit se a relaxovat při kreativní tvorbě. Máte-li chuť věnovat se květinovým dekoracím, je to správný způsob, jak začít. Pokročilí se naučí složitější techniky práce s florálním i neflorálním materiálem. Rozvinou svoje dovednosti a znalosti. Získáte mnoho informací a zkušeností, které využijete při vlastní tvorbě, v podnikání nebo v obchodě. Naučíte se tvořit velké prostorové dekorace, získáte profesionální jistotu. Využíváme vlastní učebnice a studijní materiály. Přijďte se vzdělávat na Mistrovskou školu floristiky a přesvědčte se. Využijte DÁRKOVÝ POUKAZ, darujte zážitek.

Aktuální seminář  - 25. dubna 2020 - zrušeno

(seminář 28.3.2020 - ZRUŠENO)

PŘIHLÁŠKA - PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Seminář se koná od 10 hodin v budově školy v Jiráskových sadech v Hradci Králové.

Začátečníci:

Menší florální objekty a kreativní tvorba vypichovaných aranžmái začátečník může vytvořit poutavé aranžmá do interiéru. Seznámení s typy aranžovacích hmot a jejich tvarováním,další vhodné materiály pro vypichování, techniky sestavení aranžmá. Nejenom aranžovací hmota a techniky vypichování, ale i jiné techniky
můžeme využít prozpracování nádob.Nádoba jako samostatná floristická práce. Floristicky zpracovaná nádoba a aranžmá v této nádobě musí působit jako kompoziční celek. Alternativní zpracování oasis hmoty a zapracování květin.

Pokročilí:

Ohlédnutí za Gregorem Lerschem ve smyslu využití drátěných a jiných konstrukčních prvků. Kreativní a moderní dekorace pro výzdobu stolů a interiérů – využití technik Gregora Lersche. Kombinace květin v ampulích a dalších prvků z netradičních materiálů s „drátěnými“ technikami. Seznámení s technikami, které umožňují velikostně neomezenou práci floristy jen za pomoci vlastní tvorby. Variace vypichování nádob, vkládání a zpracování květů bez nádob. Volné a nahodilé tvary z florálního i neflorálního materiálu. Tvarové studie a podpora základních i odvozených tvarů jako formy pro vypichování. Nové podněty při tvorbě objektů brandingu floristiky pro výzdobu interiérů. Využití poznatků ze zahraničních výstav a mistrovských škol. Uplatnění netradičních materiálů, dodržení estetických pravidel.
Estetika: Interiérový design, styly a barvy v interiéru – barevné palety, tabule nálad, správný výběr barev v interiéru. Vliv světla na barvy.

Soubory ke stažení:

  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy