Workshopy

Semináře jsou pracovní, na začátku je krátké představení, ukázka a vysvětlení tvorby floristických dekorací a následuje vlastní práce z připraveného materiálu. Semináře pořádáme na různých stupních znalostí a dovedností. Začátečníci si osvojí pracovní postupy floristické tvorby, naučí se používat pracovní techniky, vybrat a zakomponovat vhodné rostliny do své dekorace a využijí základních estetických pravidel. Semináře jsou určeny široké i odborné veřejnosti. Účastní se jich ti, kteří mají aranžování jako koníčka a mají chuť si vytvořit floristické dekorace nebo se chtějí aktivně odreagovat. Přijďte si vytvořit vlastní květinovou dekoraci, potěšit se a relaxovat při kreativní tvorbě. Máte-li chuť věnovat se květinovým dekoracím, je to správný způsob, jak začít. Pokročilí se naučí složitější techniky práce s florálním i neflorálním materiálem. Rozvinou svoje dovednosti a znalosti. Získáte mnoho informací a zkušeností, které využijete při vlastní tvorbě, v podnikání nebo v obchodě. Naučíte se tvořit velké prostorové dekorace, získáte profesionální jistotu. Využíváme vlastní učebnice a studijní materiály. Přijďte se vzdělávat na Mistrovskou školu floristiky a přesvědčte se.

Aktuální seminář  - 12. října 2019

PŘIHLÁŠKA - PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Seminář se koná od 10 hodin v budově školy v Jiráskových sadech v Hradci Králové.

Začátečníci:

Využití sušených rostlin, plodů, listů a neflorálních materiálů. Dlouhodobé dekorace jsou součástí výzdoby exteriérů i interiérů. Floristické zpracování obrázků, různých základů a podložek a využití sušených rostlin, plodů, listů a neflorálního materiálu.
Dušičkové věnce a další drobné dušičkové práce. Základní techniky vázání věnců, techniky vypichování, příprava různých materiálů pro vlastní aranžování, zásady zdobení. Načerpejte inspiraci pro tvorbu dalších tradičních dekorací – vypichované dekorace, kříže, trojúhelníky.

Pokročilí:

Tvůrčí náměty na vypracování moderních i klasických objektů smuteční floristiky. Tradiční i netradiční floristické dekorace vhodné k této příležitosti. Pochopení harmonie a klidu ve floristických aranžmá. Hledání nových tvarů a nápaditých prvků – kreativní zpracování např. s využitím tvarovaní běžných podložek pro vázání a vypichování. Výzdoba pietních místností, smuteční síní a kostelů. Sušené a neflorální prvky ve florálních instalacích.
Sušený a jinak upravovaný rostlinný materiál lze zpracovat vkusným a neotřelým způsobem v návaznosti na znalostineobvyklých technik.

Estetika: Základní tvary, hra s tvary a hledání nových tvarů, správné proporce a jejich cílené využití.

Soubory ke stažení:

  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy