Workshopy

Semináře jsou pracovní, na začátku je krátké představení, ukázka a vysvětlení tvorby floristických dekorací a následuje vlastní práce z připraveného materiálu. Semináře pořádáme na různých stupních znalostí a dovedností. Začátečníci si osvojí pracovní postupy floristické tvorby, naučí se používat pracovní techniky, vybrat a zakomponovat vhodné rostliny do své dekorace a využijí základních estetických pravidel. Semináře jsou určeny široké i odborné veřejnosti. Účastní se jich ti, kteří mají aranžování jako koníčka a mají chuť si vytvořit floristické dekorace nebo se chtějí aktivně odreagovat. Přijďte si vytvořit vlastní květinovou dekoraci, potěšit se a relaxovat při kreativní tvorbě. Máte-li chuť věnovat se květinovým dekoracím, je to správný způsob, jak začít. Pokročilí se naučí složitější techniky práce s florálním i neflorálním materiálem. Rozvinou svoje dovednosti a znalosti. Získáte mnoho informací a zkušeností, které využijete při vlastní tvorbě, v podnikání nebo v obchodě. Naučíte se tvořit velké prostorové dekorace, získáte profesionální jistotu. Využíváme vlastní učebnice a studijní materiály. Přijďte se vzdělávat na Mistrovskou školu floristiky a přesvědčte se.

Aktuální seminář  - 9. března 2019

PŘIHLÁŠKA - PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Seminář se koná od 10 hodin v budově školy v Jiráskových sadech v Hradci Králové.

Začátečníci:

Dekorace prostoru – symetrická a asymetrická aranžmá do interiéru a jejich vhodné umístění. Netradiční pojetí vypichovaných dekorací. Využití technik zpracování drátů používaných ve floristické tvorbě s přírodním materiálem a vhodnou nádobou. Alternativní materiály pro vypichování. Dělení kompozic na vertikální, diagonální a horizontální. Různé způsoby zpracování rostlin – vypichování do aranžovací hmoty, vkládání rostlin do ampulí.

Pokročilí:

Grafický design v prostorových objektech. Nápady a inspirace pro moderní tvůrčí výzdobu interiérů. Poznávání linií – přímky a křivky ve vztahu k florálnímu objektu. Využití netradičních forem materiálů. Horizontální, vertikální, diagonální paralelní i radiální zpracování rostlin do florálních objektů. Zpracování drátů a jiných materiálů ve floristice. Kombinace vypichovaných prvků a květin ve zkumavkách s využitím netradičních materiálů. Důraz je kladen na uspořádání, obrys, působení, vnitřní uspořádání a individualitu, charakter a hodnotu rostlin.
Estetika: Interiérový design, styly a barvy v interiéru – barevné palety, tabule nálad, správný výběr barev v interiéru. Vliv světla na barvy.

Soubory ke stažení:

  • Workshopy
  • Workshopy
  • Workshopy