Moderní vybavení

Kapacita naší školy je 225 žáků. Výuka probíhá ve dvou budovách: Černilovská 7, Hradec Králové - Rusek a Jiráskovy sady Hradec Králové.

Máme plně vybavené tři počítačové učebny, jedna je umístěná v budově v Jiráskových sadech a dvě v Ruseku. V každé je k dispozici 30 počítačů pro žáky, v Ruseku bylo v r. 2020 vyměněno 30 původních za nové, výkonnější. K výuce dále využíváme 60 notebooků DELL a kreslící tablety.

V budově školy v Jiráskových sadech studenti kromě klasických učeben využívají výstavní sál/ateliér, ateliér/velkou učebnu, chladicí box na uskladnění květin a odbornou učebnu. V odborné učebně aktuálně využíváme 3D tiskárnu Mass Portal Pharaoh XD, velkoformátový deskový řezací plotr Graphtec FCX2000 s vakuovou vývěvou a pracovní plochou 1800 x 920 mm, velkoformátovou tiskárnu Epson SC8000, velkoobjemovou tiskárnu Konica Minolta bizhub C454e s finišerem, profesionální řezačku s integrovanou optickou závorou EBA, stroj pro lepenou vazbu V2, laserové vypalovací zařízení na gravírování Thunder Laser Nova 24, barevnou produkční digitální tiskárnu AccurioPrint C2060L.

Novým nezbytným softwarovým vybavením je VIP školní licence celého balíku Adobe CC All Apps - Adobe Creative Cloud EDU. Jde o profesionální grafický soubor programů nutný pro výuku počítačové grafiky a designu. Tuto licenci mohou používat žáci i na svém domácím počítači, a to po celou dobu studia na naší škole. Pro snazší a jednotnou komunikaci mezi žáky a učiteli využíváme Microsoft Office 365, v době opatření COVID jsou Teams neocenitelné. Dále se využívá pronájem softwaru Microsoft, program Zoner PhotoStudio a Callisto pro všechny počítače. Počítače pro výuku využívají MS Office 2010, Google Sketch Up.

Řezací plotr

Učitelé a studenti mají k dispozici fotoaparáty, např.: digitální zrcadlovky Nikon D100, D600, D7000, D800, elektronickou zrcadlovku Fuji Finepix S7000, dva fotoaparáty Olympus PEN1,2. Pro studiové fotografování jsme pořídili fotoplátno a sestavu studiových blesků, také využíváme dron pro pořizování fotografií a videí z jiné perspektivy.

Všechny učebny jsou nyní vybaveny dataprojektory, v některých je Smartboard nebo velkoplošné obrazovky. Pro výtvarné předměty se využívají malířské stojany, lis na linoryt a nově pořízená plackovačka - stroj pro výrobu placek (odznaků).

K zabezpečení chodu školy, k zajištění praktické výuky na akcích školy a k cestám na zahraniční výstavy, stáže a semináře využíváme osobní automobily Mercedes Benz a sedmimístný vůz Mercedes Citan Tourer s vlekem.

Přístup na internet pro žáky ve škole: pomocí školního počítače nebo notebooku, nebo je možné připojit osobní počítač či smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Možnost používání vlastního notebooku žáků:studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Jaké školní pomůcky a učebnice si student musí koupit?
Většinu učebnic student dostane zapůjčeny. Kupuje si učebnice na cizí jazyky, čítanku, aj. Z pomůcek si student pořídí akvarelové pastelky a klasické pomůcky - sešity, psací potřeby… Každý učitel vše upřesní v září na začátku výuky každého předmětu. Žáci Brandingu floristiky si na celé čtyři roky zakoupí floristické nářadí (nůžky, nůž, široký štětec, menší kleště - "kombinačky", "štípačky").

Musí si studenti platit materiál, se kterým pracují ve výuce?
Ne, studenti mají veškerý materiál (květiny, přízdoby,…) k dispozici.

• Produkční digitální tiskárna AccurioPrint C2060L
  • Počítače do učebny v Ruseku 2020