Moderní vybavení

Kapacita naší školy je 225 žáků. Výuka probíhá ve dvou budovách: Černilovská 7, Hradec Králové - Rusek a Jiráskovy sady Hradec Králové.

Máme plně vybavené tři počítačové učebny, jedna je umístěná v budově v Jiráskových sadech a dvě v Ruseku. V každé je k dispozici 30 počítačů pro žáky. K výuce dále využíváme 50 notebooků DELL a kreslící tablety.

V budově školy v Jiráskových sadech studenti kromě klasických učeben využívají výstavní sál/ateliér, ateliér/velkou učebnu, chladicí box na uskladnění květin a odbornou učebnu. V odborné učebně aktuálně využíváme 3D tiskárnu Mass Portal Pharaoh XD, velkoformátový deskový řezací plotr Graphtec FCX2000 s vakuovou vývěvou a pracovní plochou 1800 x 920 mm, velkoformátovou tiskárnu Epson SC8000, velkoobjemovou tiskárnu Konica Minolta bizhub C454e s finišerem, profesionální řezačku s integrovanou optickou závorou EBA, stroj pro lepenou vazbu V2, laserové vypalovací zařízení na gravírování.

Nezbytným softwarovým vybavením je licence Adobe CS6. Jde o profesionální grafický soubor programů nutný pro výuku počítačové grafiky a designu. Dále se využívá pronájem softwaru Microsoft, program Zoner PhotoStudio a Callisto pro všechny počítače. Počítače pro výuku využívají MS Office 2010, Google Sketch Up.

Řezací plotr

Učitelé a studenti mají k dispozici fotoaparáty, např.: digitální zrcadlovky Nikon D100, D600, D7000, D800, elektronickou zrcadlovku Fuji Finepix S7000, dva fotoaparáty Olympus PEN1,2. Pro studiové fotografování jsme pořídili fotoplátno a sestavu studiových blesků. Novinkou je dron pro pořizování fotografií a videí z jiné perspektivy.

Všechny učebny jsou nyní vybaveny dataprojektory, v některých je Smartboard. Pro výtvarné předměty se využívají malířské stojany, lis na linoryt.

K zabezpečení chodu školy, k zajištění praktické výuky na akcích školy a k cestám na zahraniční výstavy, stáže a semináře využíváme osobní automobily Mercedes Benz a sedmimístný vůz Mercedes Citan Tourer s vlekem.

Přístup na internet pro žáky ve škole: pomocí školního počítače nebo notebooku, nebo je možné připojit osobní počítač či smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Možnost používání vlastního notebooku žáků:studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Jaké školní pomůcky a učebnice si student musí koupit?
Většinu učebnic student dostane zapůjčeny. Kupuje si učebnice na cizí jazyky, čítanku, aj. Z pomůcek si student pořídí akvarelové pastelky a klasické pomůcky - sešity, psací potřeby… Každý učitel vše upřesní v září na začátku výuky každého předmětu. Žáci Brandingu floristiky si na celé čtyři roky zakoupí floristické nářadí (nůžky, nůž, široký štětec, menší kleště - "kombinačky", "štípačky").

Musí si studenti platit materiál, se kterým pracují ve výuce?
Ne, studenti mají veškerý materiál (květiny, přízdoby,…) k dispozici.

• Výstavní sál / ateliér
  • Řezací plotr