Počítačové učebny a vybavení

Současný počet počítačů pro studenty je 150 ks. Maximální možný počet studentů školy je 225 žáků.

Máme plně vybavené tři počítačové učebny, jedna je umístěná v budově v Jiráskových sadech a dvě v Ruseku. V každé je k dispozici 30 počítačů pro žáky, všechny jsou postupně obnovovány a je zvyšován jejich výkon. Ke všem stacionárním počítačům jsme v srpnu 2022 pořídili nové 24" PC monitory. K výuce dále využíváme 60 notebooků DELL, kreslící tablety, 7 Apple IPadů.

Nezbytným softwarovým vybavením je VIP školní licence celého balíku Adobe CC All Apps - Adobe Creative Cloud EDU. Jde o profesionální grafický soubor programů nutný pro výuku počítačové grafiky a designu. Tuto licenci mohou používat žáci i na svém domácím počítači, a to po celou dobu studia na naší škole.

Přístup na internet pro studenty ve škole: pomocí školního počítače nebo notebooku, nebo je možné připojit osobní počítač či smartphone ke školnímu bezdrátovému internetu (WIFI) zdarma a bez rychlostního omezení.

Možnost používání vlastního notebooku studentů:studenti mohou používat vlastní počítače k zápisu učiva. Aktuální učivo je nabízeno také v digitální podobě.

Počítačové učebny a vybavení
  • Počítačové učebny a vybavení