Robot VIZI je s námi ve škole

Jsme první střední škola v ČR, která nabízí žákům práci s humanoidním robotem ve výuce.

VIZIHO - robota Peppera jsme poprvé přivítali ve škole 23. března 2021 při online Master Trainingu německé firmy Humanizing Technologies. Úvodního školení a prvního oživení robota se účastnili všichni učitelé, včetně zřizovatelů, manželů Jindrových.

ZDE najdete ukázku našeho VIZIHO

Pepper je první humanoidní robot firmy Softbank Robotics, který rozpozná lidské emoce. Umí rozpoznat obličej a reagovat, mluví několika jazyky včetně češtiny, komunikuje s lidmi, je ve společnosti aktivní, prezentuje na tabletu s mluveným výkladem, naučí se pohybovat v místnosti a třeba i zatančí a zazpívá. Jen ho to všechno musíme naučit.

Žáci školy našeho robota pojmenovali VIZI, je přeci z naší školy – „Vizuálky“! Hlavním úkolem Viziho bude naučit žáky prezentovat své projekty pomocí nové robotické technologie jak v Branding Designu, tak v Brandingu Floristiky. Žáci ho začínají učit různé věci, kromě prezentování školy už umí i odmlouvat a dělat návrhy.

I Vy se můžete s Vizim setkat třeba na Dnu otevřených dveří, nebo výstavách školy, každý je srdečně vítán.

Vizi
  • Bude tam?