Národní soutěž amatérské fotografie 2023

Oceněny byly studentky: Lenka Vlášková, Kateřina Hršelová, Natálie Slezáková, Amelie Kmoníčková a Aneta Školníková

Do druhého kola postoupilo celkem 21 našich studentů s 34 soutěžními fotografiemi.

V sobotu 13. května 2023 si převzaly studentky svá ocenění na slavnostním předání cen soutěže v Olomouci:

Lenka Vlášková - 2. cena v kategorii do 21 let

Kateřina Hršelová - 3. cena v kategorii do 21 let

Natálie Slezáková - Čestné uznání v kategorii do 21 let

Amelie Kmoníčková - Čestné uznání v kategorii do 21 let

Aneta Školníková - Cena Vlastivědného muzea v Olomouci

Lenka Vlášková - Holubi - 2. cena

Posláním soutěže je konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí. Národní soutěž a následné výstavy mají za úkol nejen představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni, ale také na základě porovnání jednotlivých snímků a hodnocení poroty napomoci k dalšímu tvůrčímu rozvoji fotografie.

Soutěžní fotografie můžete shlédnout na výstavě od 12. 5. do 4. 6. 2023 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

• Kateřina Hršelová - V kuchyni - 3. cena
  • Amelie Kmoníčková - Závěsná atrapa - Čestné uznání