Workshop pro zaměstnance školy v Německu, srpen 2022

Německá floristka Thea Kornherr pro nás připravila třídenní seminář Erasmus+.

Všichni zaměstnanci se vzdělávali a načerpali nové poznatky do výuky pro naše žáky. Kromě tvorby florálních dekorací na stoly a vazby kytic se učitelé dozvěděli spoustu zajímavostí o využití bylinek včetně přípravy poledního vegetariánského menu, o aromaterapii a relaxačních metodách. Pracovali nejen s květinami, přírodním materiálem, ale i s čerstvými bylinkami a bylinnými esencemi. Součástí workshopu byla také návštěva galerií ve Stuttgartu, např. Staatsgalerie, Kunstmuseum, Ritter Museum Waldenbuch a prohlídka města.

Workshop se konal v úžasném přírodním areálu Gärtnerei KORNHERR Kräutergarten v Dettenhausenu nedaleko Stuttgartu v Německu v termínu 21. - 25. 8. 2022 a byl spolufinancován z evropských fondů ERASMUS+. Záštitu semináře tvořila německá organizace Fachverband Deutscher Floristen, LV Baden-Württemberg.

• Thea Kornherr Stuttgart 2022
  • Z leva: Jana Tluková, Wolfgang Hilbich (FDF), Helena Podubníčková, Thea Kornherr, Milan Jedlička, Andreas Faber (FDF)
  • Thea Kornherr Stuttgart 2022
  • Erasmus