Podzimní stáž 2020 Erasmus+

Po dobu dvou týdnů reprezentují školu Karolína Beranová, Julie Kratěnová a Tereza Munzarová v Brémách.

Ve dnech 12. - 26. září 2020 vycestovaly tři žákyně „vizuálky“ v Hradci Králové, které na škole studují uměleckořemeslný obor Grafický design - program branding floristiky. Co lepšího si do svého budoucího profesního života mohou odnést absolventi jakékoli školy, než vlastní prožité zkušenosti z reálného pracovního místa, obzvlášť pokud je toto pracoviště ve vyspělém evropském městě Brémy v Německu.

Střední škola vizuální tvorby má dlouholeté zkušenosti s vysíláním studentů i učitelů na zahraniční stáže Erasmus, vždyť první proběhla už v roce 2001.

Za dva týdny se mladé floristky mají možnost naučit spoustu inspirativních pracovních postupů odlišných od těch zažitých z vyučování ve škole. Zahraniční stáže jsou pro ně obrovskou zkušeností, jak pracovní, jazykovou, ale i poznání sousední evropské kultury. Navíc obdrží potvrzení o absolvování stáže Europass mobility, které mohou předkládat svým budoucím zaměstnavatelům v rámci životopisu.

Po práci ještě zvládnou různé exkurze, už viděly 100 km vzdálené pobřeží s ústím řeky Labe ve městě Cuxhaven, „vypuštěné“ moře při odlivu v Duhnen, nebo přístavní město Bremerhaven, kde navštívily Klimahaus se zážitkovou prohlídkou klimatických zón zeměkoule. Z architektonického a historického hlediska byla velmi zajímavá prohlídka Brém - náměstí se sochou rytíře Rolanda a gotickou radnicí zapsanými mezi památkami UNESCO, legendární socha čtyř muzikantů, historická čtvrť Schnoor, cihlová ulička Böttcherstrasse, katedrála sv. Petra a nábřeží řeky Vezery Die Schlachte. V Brémách dále navštíví vědecké výukové centrum Universum a botanickou zahradu Botanika.

Branding floristiky 2020

Pro Střední školu vizuální tvorby je zásadní umožnit studentům co nejširší přehled v rámci studijního oboru - programu branding designu tak, aby obstáli ve svých budoucích zaměstnáních, nebo vlastním podnikání. Díky projektu Erasmus+ budou jistě jejich šance ještě vyšší. Navíc ještě všichni obdrží potvrzení o absolvování stáže Europass mobility, které mohou předkládat svým budoucím zaměstnavatelům v rámci životopisu.

• Tereza Munzarová, Branding floristiky 2020
  • Julie Kratěnová, Branding floristiky 2020
  • Karolína Beranová, Branding floristiky 2020
  • Brémy 2020