Stáž Erasmus+, branding floristiky 2023

Dva týdny reprezentovaly školu Helča Sodomková, Eliška Žídková a Majda Prouzová ve floristických obchodech v německých Brémách.

V termínu 23. 9. - 7. 10. 2023 se studentky naučily spoustu inspirativních pracovních postupů odlišných od těch zažitých z vyučování ve škole. Pracovaly každá samostatně ve floristických obchodech.

Na pracovištích se sice hovořilo převážně německy, setkaly se i s ruštinou, ale hlavním komunikačním jazykem byla angličtina.

Po práci ještě zvládly různé odborné exkurze v Brémách, viděly 100 km vzdálené pobřeží s ústím řeky Labe ve městě Cuxhaven, „vypuštěné“ moře při odlivu v Bremerhavenu a měly možnost prohlédnout si i město Hamburk.

Pro Střední školu vizuální tvorby je zásadní umožnit žákům co nejširší přehled v rámci vzdělávacího oboru - programu brandingu floristky tak, aby obstáli ve svých budoucích zaměstnáních, nebo vlastním podnikání. Díky projektu Erasmus+ budou jejich šance ještě vyšší. Navíc ještě všichni obdrží potvrzení o absolvování stáže Europass mobility, které mohou předkládat svým budoucím zaměstnavatelům v rámci životopisu.

• Stáž Erasmus+, branding floristiky 2023
  • Eliška Žídková